پیامک تبلیغاتی چرا و چه کسانی و در چه زمانی ارسال می کنند؟

پیامک تبلیغاتی چرا و چه کسانی و در چه زمانی ارسال می کنند؟

پیامک تبلیغاتی چرا و چه کسانی و در چه زمانی ارسال می کنند؟

جزئیات

چرا از پیامک تبلیغاتی استفاده کنیم؟ چه زمانی پیامک تبلیغاتی برای ما سودآور خواهد بود؟ آیا همه کسب و کارها به پیامک تبلیغاتی نیاز دارند؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله بخوانید.

3 خرداد 1401

بازاریابی پیامکی به عنوان یکی از ارزشمندترین کانال های بازاریابی، پتانسیل این را دارد که از طریق ایجاد یک ارتباط مستقیم با مشتری، منجر به بهبود تعامل مشتری و  افزایش فروش شود پس اگر به عنوان صاحب  یک کسب و کار در تلاش  برای جذب مشتریان بالقوه هستید، راه اندازی یک کمپین ارسال پیامک همراه با یک برنامه وفاداری برای مشتریان جدید می تواند یک گزینه بسیار عالی باشد.  

پیامک تبلیغاتی، به صورت یک پیام متنی و راهی برای ارتباط یک کسب و کار با مشتریان است که جهت تحقق اهداف بازاریابی شامل؛ تبلیغ محصولات یا خدمات، افزایش فروش و آگهی از برند برای طیف منتخب و گسترده ای از مخاطبان در یک زمان مشخص ارسال می شود. این نوع بازاریابی پیامکی، جذب مشتریان جدید و ایجاد وفاداری مییان مشتریان قدیم را سبب می شود.

پیامک هایی که کسب و کار ها می توانند برای مخاطبان خود ارسال کنند، در دو نوع تبلیغاتی و اطلاع رسانی است. پیامک های اطلاع رسانی مبنی بر اطلاعاتی در مورد؛ یادآوری قرار ملاقاتها، ثبت سفارش، ارسال کد تایید و  غیره است در حالی که پیامک تبلیغاتی، یک پیام متنی است که با هدف بازاریابی برای مشتری ارسال می شود و متن آن شامل یک فراخوان (لینک) است تا به فروش یک خدمت یا محصول ختم شود. حال سوال این است که؛ پیامک تبلیغاتی را چرا و چه کسانی می توانند استفاده کنند؟

پیامک تبلیغاتی؛ بهترین راه بازگشت سرمایه

پیامک های تبلیغاتی با اینکه به صورت انبوه و در حجم زیاد برای تعداد زیادی از مخاطبان شما ارسال می شود، در مقایسه با دیگر کانال های بازاریابی، هزینه کمتری را می طلبد از این رو برای مشاغلی که بودجه کمی را می توانند به بازاریابی تخصیص دهند، گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای است ضمن اینکه آمار بدست آمده از بازدهی پیامک های تبلیغاتی ثابت کرده است که؛ نرخ بازشدن پیامک های تبلیغاتی و همچنین نرخ پاسخ دهی به آن ها از سمت کاربر  تا ۹۸درصد است که این آمار تقریبا ۸ برابر میزان پاسخ دهی به ایمیل های تبلیغاتی است. بنابراین از طریق یک کمپین اس ام اس تبلیغاتی می توانید بهترین و بیشترین بازگشت سرمایه را تجربه کنید.
 

مزایای پیامک تبلیغاتی


مقاله مرتبط : چگونه پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال کنیم؟

 

آگاهی از برند از طریق پیامک های تبلیغاتی

بی شک پیامک های تبلیغاتی به این دلیل که یک ارتباط مستقیم با مخاطب ایجاد میکنند، تاثیرات فوق العاده  ای در آگاهی از برند شما و به خاطر سپردن محصولات و خدمات شما دارد. البته که باید ارسال پیامک به صورت هدفمند و سازمان یافته باشد تا نتیجه مورد انتظار حاصل شود. ارسال پیامک تبلیغاتی به صورت سازمان یافته باید در چندین مرحله و با یک زمان بندی درست انجام شود. این مراحل شامل؛ معرفی، یادآوری و تثبیت محصول یا خدمت شماست. در نتیجه این کار، برند شما جزء اولین  انتخاب های مخاطبان شما قرار می گیرد. دقت کنید که متن پیامک باید جذاب و دارای مزیت رقابتی باشد تا ذهن مخاطب را درگیر کند.

پیامک تبلیغاتی؛ ابزاری برای موبایل مارکتینگ

یک کسب و کار موفق برای رشد روز افزون خود نیاز دارد به مخاطبان خود دسترسی آسان و سریع داشته باشد تا یک ارتباط کارآمد ایجاد کند. استفاده ی زیاد افراد از تلفن همراهشان سبب شده است که بازاریابی از طریق موبایل به یکی از شیوه های رایج در تبلیغات تبدیل شود. حال از میان روش های تبلیغاتی از طریق موبایل، ارسال پیامک های تبلیغاتی به دلیل مزیت هایی که دارد بسیار محبوب است. مقرون به صرفه بودن، تحویل سریع و فوری، پیاده سازی آسان، امکان تحلیل بازخورد ها از طریق سیستم گزارش تحویل از دلایل محبوبیت این روش نسب به روش هایی مثل؛ بازاریابی از طریق بازی، کد QR، بازاریابی از طریق موقعیت مکانی کاربران و بازاریابی از طریق  اپلیکیشن است. به علاوه از طریق ارسال پیامک به طیف گسترده ای  از جمعیت کاربران دسترسی پیدا می کنید.

پیامک تبلیغاتی مبتنی بر رضایت کاربران است

مشتریان با رضایت خود شماره تلفن شان را در اختیار شما قرارداده اند بنابراین حس ناخوشایند و عدم رضایت نسبت به دریافت اس ام اس های تبلیغاتی برند شما در زمان های مختلف ندارند حتی می توانند در هر زمانی که می خواهند نسبت به لغو پیامک ها اقدام کنند. همین موضوع میزان رضایت مشتریان را بالا می برد. امکان ایجاد تعامل دوسویه میان شما و مخاطب باعث می شود که یک احساس راحتی و دوستانه شکل بگیرد که تاثیرات مثبتی در جذب و نگهداشت مشتری دارد.

کسب و کار های ملزم به استفاده از پیامک تبلیغاتی

یک کسب و کار کوچک باشد یا بزرگ، بودجه زیادی داشته باشد یا نه،این ها فاکتور های تعیین کننده برای استفاده از پیامک های تبلیغاتی نیست. مزایا و تاثیرات فوق العاده ای که اس ام اس های تبلیغاتی در میزان فروش خدمات و محصولات شما ایجاد می کند، اثباتی بر این قضیه است که تحت هر شرایطی از این فرصت استفاده کنید. در واقع بازاریابی از طریق اس ام اس های تبلیغاتی باید جزء لاینفک کمپین های بازاریابی شده باشد، فارغ از میزان بودجه بازاریابی و اینکه کسب و کار شما بزرگ است یا کوچک. پس حتی اگر از دیگر روش های بازاریابی مانند؛ تبلیغات محیطی استفاده می کنید، از پیامک تبلیغاتی به عنوان یک کانال قابل اعتماد بازاریابی برای رشد کسب و کار خود غافل نشوید.

  • سالن های زیبایی
  • رستوران ها
  • بانک ها
  • آژانس های مسافرتی
  •  فروشگاه های بزرگ و کوچک
  •   مشاغل B2B

این ها مشاغلی هستند که می توانند از طریق اس ام اس های تبلیغاتی هدفمند برای ایجاد، حفظ و افزایش تعامل مستقیم با انبوه مشتریان خود استفاده کنند.
 

چه کسب و کارهایی به پیامک تبلیغاتی نیاز دارند؟

زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی از فاکتور های مهم و تاثیر گذار در میزان موفقیت یک کمپین تبلیغاتی، زمان مناسب برای ارسال پیامک هاست. درست است که تلفن همراه وسیله ای است که اکثر اوقات در دست افراد است اما اگر پیامک در ساعاتی از شبانه روز ارسال شود که مخاطب بازخورد مورد انتظار را نداشته باشد، موفقیت کمپین را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین مهم است که زمان مناسب را با توجه به فیدبک هایی که دریافت میکنید، پیدا کرده و در آن زمان ها نسبت به ارسال پیامک ها اقدام کنید.  ساعاتی از اوقات کاری که فعالیت کسب و کار شما در بالاترین میزان ممکن است نیز کیکی از بهترین زمان ها برای ارسال پیامک هاست. در مقابل هم، ساعته های بعد از ساعت ۲۱ از آن جهت که ممکن است مزاحمت ایجاد شود، چندان زمان مناسبی نیست.

اگر هنوز از پیامک های تبلیغاتی برای بازاریابی و جذب مشتریان جدید استفاده نکرده اید و اگر می خواهید یک کمپین پیامک تبلیغاتی موفق را تجربه کنید، سریعا دست به کار شوید. اما قبل از هر چیزی لازم است که یک پلتفرم مناسب را انتخاب کنید تا با یک استراتژی بهینه به رشد کسب و کار شما کمک کند.  شما میتوانید برای ارتباط با متخصصان و مشاوران وب وان اس ام اس از مجریان پیشرو و با سابقه در زمینه ارائه خدمات ارسال پیامک تبلیغاتی به وب سایت https://webone-sms.com مراجعه کنید.
 
مقالات پیشنهادی
پنل اس ام اس چیست؟
بهترین پنل اس ام اس
موفقیت در بازاریابی پیامکی
راهنمای خرید پنل اس ام اس
بازاریابی پیامکی هدفمند

مقاله ها مرتبط